Mikrodermabrázió Története:
Az első mikrodermabráziós készüléket 1985-ben Olaszországban fejlesztették ki, itt még alumínium-oxid port használtak a bőr csiszolásához, majd ezt vákuum segítségével szívták vissza a készülék tartályába. Ezt a technológiát 1986-ban más európai országokban is bemutatták, 1997-tól pedig az USA-ba is bevezették. 1999-től kezdték el a gyémántfejes mikrodermabráziós készülékek gyártását. Itt már nem porral csiszoltak, hanem a vákuumcső kivezetéséhez speciális gyémántfejeket csatlakoztattak. Nagy előnye a gyémántfejes mikrodermabráziónak, hogy a bőrt egyénre szabottan tudjuk kezelni, mivel többféle érdességű fejek léteznek. Ezt bőrállapottól, és érzékenységtől függően tudjuk a vendégnek kiválasztani. Már az első kezelés is látványos, de mindenképpen kúraszerű alkalmazásra van szükség ahhoz, hogy hosszú távú eredményt érjünk el. A kezelés mellékhatása maximumbőrpír lehet, ami nagyon hamar eltűnik.
Nagyon fontos, hogy a csiszolás nyári időszakban nem végezhető, vagy csak nagyon szigorú óvintézkedések betartása mellett. A kúra egésze alatt 50 vagy annál magasabb faktorszámú fényvédőt kell használni. Tilos a napon való tartózkodás, és a szolárium. 1 napig, pedig kerülni kell az erősebb hatásokat, például az intenzív hőmérséklet ingadozásokat (szauna), az aktív sportot, az úszást.
Az eljárás teljesen fájdalommentes. A kezelés önmagában kb. 15-20 perc. Kúraszerűen végezve általában 5-10 alkalom szükséges 7-14 naponta. Minden kozmetikai kezelésbe beiktatható a normál radírozás helyett. Sokkal látványosabb lesz a végeredmény ha előtte lecsiszoljuk a bőrt.
Ezen kívül önmagában is használhatjuk. Nagyon hatékony hegkezelésre is. De itt szintén szükség van a kúraszerű alkalmazásra.
Gyémántfejes mikrodermabrázió
A bőrcsiszolás legmodernebb formája a gyémántfejes csiszolás. A hámlasztás akkor megy végbe, amikor a gyémántszemcséket tartalmazó fejet az egyenletes, szabályzott vákuum odaszívja a bőrhöz, majd a kezelőfejet az előírt irányokban mozgatva a kozmetikus a gyémántszemcsék segítségével ledörzsöli az elhalt hámréteget. Ezt követően a készülék az elhalt sejteket leszívja a bőr felszínéről. Az eljárás során nincs szükség egészségkárosító, vagy egyéb anyagok használatára, így a kezelés során a páciens tökéletes biztonságban érezheti magát.
Ezen eljárás során először a kozmetikus kiválasztja a bőr vastagságának megfelelő gyémántszemcse méretű csiszolókorongot. Majd beállítja a vákuum erősségét, melyet a kezelés közben is bármikor könnyen módosíthat.
Fontos, hogy a készüléknek egyenletes legyen a vákuum ereje, így precízebb és szebb bőrhámlasztást érhetünk el. Ezáltal az eredmény is látványosabb és tartósabb lesz.
A gyémántfejes mikrodermabrázióval érhetjük el a legnagyobb hatékonyságot, minden egyéb kellemetlen mellékhatás nélkül.
Előnyei:
- teljesen fájdalommentes,
- gyengéd hámlasztás, irányított és egyenletes,
- tökéletesen látható a hámlasztás mélysége,
- tiszta, fertőzésektől mentes,
- nincs bőrpirosság és kérgesedés,
- nincs gyógyulási idő,
- testen is alkalmazható,
- nincs kémiai behatás.
Milyen bőrproblémákra alkalmazható:
- akne,
- aknés sebhelyek,
- öregedési foltok,
- laza, petyhüdt bőr,
- finom vonalak és ráncok,
- napkárosodott bőr,
- egyenetlen bőr textúra,
- érdes bőr,
- pórusok méretének normalizálása,
- bőr tónusának helyreállítása,
- dehidratált bőr,
- striák.